Tallinna MV 2019

Tallinna Meistrivõistlused Bowlingus 2019

 REGLEMENT


Võistluse liik:
individuaalvõistlus
Tüüp: lahtine
Koht: AMB Akadeemia bowlingusaal (Akadeemia tee 30, Tallinn), 16 rada, Brunswick
Aeg: 15.-17. veebruar 2019.a.
Korraldaja: SK Balti Bowling
Peakohtunik: Rein Mölder
Sekretär: Sigrid Reiman
Registreerimine: e-mail: bowling@balticbowling.eu
WWW lehekülg: www.almarebowling.ee

Tallinna Meistrivõistlustel järgitakse käesolevat reglementi ja kehtivaid Eesti Veeremängude Liidu (EVML) võistlusmäärusi.
Võistlustel selgitatakse välja Tallinna meister naiste, meeste, naisjuunioride, meesjuunioride, nais-seenioride ja mees-seenioride arvestuses.
Võistlus on Eesti Veeremängude Liidu 2018-2019 hooaja reitinguvõistlus – A-kategooria

 

Võistluse kirjeldus
Võistlus koosneb eelvoorust, vahevoorust ja round-robin finaalist. Juunioride ja seenioride paremusjärjestus selgitatakse välja võistluse lõpptulemuse põhjal. Radade õlitus toimub enne igat eelvooru, enne vahevooru ja enne Round-Robini finaali.

Osalemisõigus ja registreerimine
Eelregistreerimine Tallinna Meistrivõistlustele algab  1.02.2019. Voorude lõikes suletakse osalemiseks registreerumine 15 min enne vooru algust. Võistlusmaks EVML liikmetele 40€, mitteliikmetele 45€, juunioritele 30€.

Eelvoor
Individuaalne, euroopa mänguviis, 6 sarja, 2 mängijat rajal. Lubatud mängida üksinda rajal. Radade vahetus üks rada paremale pärast iga sarja. Harjutus 10 minutit algusradadel.

Vahevoor
Vahevooru pääseb eelvooru 16 paremat meesmängijat. Eelvoorus saavutatud punktid võetakse kaasa.
Individuaalne, euroopa mänguviis, 4 sarja, 2 mängijat rajal. Radade vahetus üks rada paremale pärast iga sarja. Harjutus 10 minutit algusrajal.

POOLFINAAL 
Round-Robin

Round-Robin finaali pääseb Vahevooru 8 paremat mees- ja eelvooru 8 paremat  naismängijat. Eelvoorus ja vahevoorus saavutatud punktid võetakse kaasa. Individuaalne, 7 sarja Round-Robin süsteemis, euroopa mänguviis, 2 mängijat rajal, boonustega (võidu eest 30 punkti, viigi eest 15 punkti). Radade vahetus vastavalt tabelile. Harjutus 10 minutit algusrajal.

FINAAL
Shot-out
Finaali pääseb Round-Robin võistluse 4 paremat mees- ja naismängijat. Jätkatakse eelnevalt saavutatud punktideta, 4 mängijat rajapaaril esimeses sarjas. Mängitakse kolm (3) sarja. Iga sarja järel lahkub võistlusest kõige nõrgema tulemuse saavutanud võistleja. Üks harjutusruut rajapaari kummalgi rajal enne finaali esimest sarja.

Tasapunktiseisude lahendamine.
Eelvoorus saavutatud võrdsete punktide korral on parem võistleja, kellel on eelvoorus parem viimase sarja tulemus, selle võrdsuse korral parem eelmine sari jne. Kõige eelneva võrdsuse korral otsustab paremuse loos.
Eelvooru ja vahevooru kokkuvõttes saavutatud võrdsete punktide korral on parem võistleja, kellel on parem viimase sarja tulemus vahevoorus, selle võrdsuse eelmine parem sari jne. Kõikide vahevooru sarjade võrdsuse korral on parem võistleja, kellel oli parem asetus vahevooru pääsemisel.

Round-Robinis
Samade punktide puhul on võitja see, kelle puhas punktisumma omavaheliste matšide (round-robin) voorust (ilma boonusteta) on parem

A     )      Kui puhas tulemus on sama, siis võitja on omavahelise mängu võitja

B     )      Kui omavaheline matš on jäänud viiki, siis on võitja see, kellel on rohkem võite omavaheliste matšide (round-robin) voorust.

C     )      Kui ka võitude arv on sama, siis on võitja see, kellel on omavaheliste matšide (round-robin) vooru parima ja halvima sarja vahe väikseim.

D     )      Kui ka parima ja halvima sarja vahe on sama, määrab võitja parim sari omavaheliste matšide (round-robin) voorust.

        Kui finaalis jõutakse selle lõpul viigini, mängitakse ühe heite kaupa täislauale (10 kurikat) kuni võitja selgumiseni.

Autasustamine
Tallinna Meister 2019 tiitel omistatakse naiste, meeste, naisjuunioride, meesjuunioride, nais-seenioride ja meesseenioride arvestuses võistlusel parima koha saavutanud Tallinna bowlingu(spordi)klubi sportlasele või (klubiga mitteliitunud harrastaja korral) Tallinnas alalist elukohta omavale isikule.

Üldarvestuses autasustatakse 3 parimat mees- ja naismängijat.
Reitinguklasside parimaid mees- ja naismängijaid autasustatakse meenetega.

Auhinnafond minimaalselt 460 € väärtuses.

Rein Mölder

Tallinna MV Bowlingus

peakohtunik